Połącz pracę z zabawą

Zapisz się na kurs

animatora sportu i rekreacji

Ile zarabia Animator Sportu i Rekreacji? Co wpływa na wysokość zarobków?

Cześć! Miło Cię tutaj gościć. W dzisiejszym artykule odpowiemy Ci na pytanie: Ile zarabia animator sportu i rekreacji?

O tym kim jest animator sportu i rekreacji, dowiesz się klikając TUTAJ

________________________________________________________________________________

Co składa się na wysokość pensji Animatora Sportu i Rekreacji?

  • Miejsce działalności. Mogą być to: obiekty sportowe, obiekty kulturalne, szkoły, placówki edukacyjne, baseny, parki rozrywki, eventy miejskie itp.
  • Staż pracy jako animator lub w podobnym zawodzie. Zarobki rosną tutaj proporcjonalnie do kwalifikacji, doświadczenia i lat pracy jakie animator ma na swoim koncie.
  • Posługiwanie się językami obcymi. Otwiera nam to możliwości na nietypowe zlecenia dla obcokrajowych grup oraz na pracę za granicą, co często wiąże się z lepszymi stawkami.
  • Pracodawca. Sporo też zależy w jakiej agencji turystycznej, eventowej lub rozrywkowej będziemy pracować.
  • Wiek i wielkość grupy. Animatorzy sportu i rekreacji zajmują się i animują grupy dzieci, młodzieży, dorosłych lub mieszane. Zależności te, mają odzwierciedlenie w zarobkach, gdyż na przykład, grupa 10 dzieci wymaga więcej uwagi, nakładu pracy i odpowiedzialności, niż 10 dorosłych ludzi. Jednak ten czynnik najłatwiej egzekwować, gdy prowadzimy własną działalność i sami ustalamy stawki, bowiem jeśli pracujemy na etacie, to zwykle mamy z góry ustaloną pensję miesięczną. Jednak nie wyklucza to opcji negocjacji z przełożonymi. Warto próbować i cenić swoją pracę!
  • Forma zatrudnienia. Tak jak wyżej zostało napisane – pensja od pracodawcy najczęściej ustalona jest ,, z góry”. Pracując na etacie, istnieje jedna kluczowa zaleta – to pracodawca zabiega o pozyskiwanie zleceń.

Natomiast pracując w ramach JDG (Jednoosbowej Działalnośći Gospodarczej) dochodzi nam masa obowiązków. Od marketingu, przez księgowość, po najważniejsze, czyli pozyskiwanie klientów. Ale wybierając formę pracy na samozatrudnieniu, sami możemy ustalać stawki naszych usług, grafik, pracowników itd.

Możemy także pracować w ramach umowy zlecenie lub umowy o dzieło, co daje nam elastyczność, gdyż wtedy najłatwiej znaleźć zatrudnienie u kilku pracodawców, którzy mogą zaoferować nam lepsze stawki, ciekawsze, bądź mniej wymagające zlecenia. Naturalnie, każda forma zatrudnienia ma swoje plusy i minusy.

praca animatora

Ile zarabia Animator Sportu i Rekreacji?

Miesięczne zarobki animatora sportu i rekreacji wahają się w granicach od 3000 zł brutto do 4500 zł brutto. Czasami animatorzy znajdują zatrudnienie w kilku miejscach, dzięki czemu ich pensja może być znacząco wyższa.

Animator sportu i rekreacji, pracujący w Polsce, na samozatrudnieniu, może zarabiać około 35 zł brutto/godzinę.

Wszystko to kosztem małej inwestycji w kurs, by zdobyć uprawnienia animatora sportu i rekreacji. Kurs ,w naszym przypadku, odbywa się w pełni online i kosztuje tylko 477 zł. Istnieje duża szansa, że ta kwota zwróci Ci się po kilku dniach pracy. Zatem warto próbować znajdować nowe sposoby na rozwój swojej kariery zawodowej.

________________________________________________________________________________

Cieszymy się i doceniamy, że przeczytałeś cały artykuł. Jeśli wciąż, niektóre kwestie są dla Ciebie niejasne , to zachęcamy do przeczytania naszych innych artykułów lub do bezpośredniego kontaktu z nami.

animator sportu i rekreacji

Scroll to Top